Sme 9-členná vokálna skupina, hŕstka mladých, živých ľudí pochádzajúcich z Považskej Bystrice a venujeme sa spevu bez hudobných nástrojov, inak povedané, sme a capella. Všetky zvuky tvoríme len našimi hlasivkami a dychom.

Každý z nás reprezentuje iný typ hlasu - nájdete u nás soprány, nižšie a vyššie alty, tenor, bass a beatbox. Všetci členovia majú základy v zborovom a sólovom speve, prípadne vedia hrať na rôzne hudobné nástroje. Toto vzdelanie sme absolvovali v ZUŠ M.R. Štefánika v Považskej Bystrici, kde celé toto zoskupenie vzniklo a časom sa sformovalo do dnešnej podoby.

V našom repertoári možete nájsť hudbu viacerých žánrov. Do a capella verzie prerábame prevažne popové zahraničné piesne, ktorých melódie pozná väčšina populácie (tu môžeme spomenúť Coldplay, Robbieho Williamsa, Arethu Franklin, Justina Timberlakea, Imagine Dragons, Bee Gees, Guns ´n´ Roses a iné).

Veľmi radi sa venujeme aj slovenskej a českej scéne a čoraz viac oprašujeme a prerábame pesničky, ktoré sú niektorým predsa len srdcu bližšie. Medzi ne patria napr. IMT Smile, Meky Žbirka, Jana Kirschner, Lucie, Karol Duchoň, Elán, Korben Dallas, atď.

Úplné začiatky nášho fungovania siahajú niekde do roku 2008, kedy mnohočlenný detský spevácky súbor začal navštevovať hodiny zborového spevu, aby prehĺbili svoju spevácku techniku. Táto skupina mala okolo 20 členov a venovala sa prevažne renesančným skladbám s dôrazom na viac-hlasný spev.

Neskôr z tejto skupiny členovia odchádzali a prichádzali noví – väčšinou žiaci sólového spevu, ktorí chceli pričuchnúť k zboru. Postupom času sa vyformovala skupina s 22 členmi, ktorá začala experimentovať s populárnymi piesňami.

A tak vzniklo AcaPeople.

Vtedy sme začali prvý krát vystupovať na koncertoch ZUŠ a priniesli divákom niečo v tej dobe celkom nepoznané. Ľudia si nás začali viac všímať, naša hudba sa im zapáčila a sem tam si nás niekto zavolal ako program na oslavu či firemný večierok. Čas bežal a my sme sa učili, formovali, členovia odchádzali a prichádzali.

Dnes je nás 9 a doposiaľ sme odspievali množstvo koncertov v rámci Slovenska. Okrem vlastných koncertov sme boli súčasťou rôznorodých formátov od mestských slávností, firemných udalostí a večierkov, cez svadby, stužkové slávností, narodeninové oslavy a výročia až po prehliadky zborov a umelecké programy.